Skip to content

همه چیز درباره جوراب

جوراب
فهرست مقالات

تاریخچه به وجود آمدن جوراب از یونان باستان نشئت میگیرد. مردان یونانی ، کاگران و برده ها در آن دوران در یونان و عصر باستان جوراب های بلندی را به پای خود میکردند و زنان نیز در خانه های خود جوراب های ساق کوتاه میپوشیدند.

با گذشت زمان جوراب های نخی کوتاه و همچنین ابریشمی در چین و ژاپن مد شد و این نوع جوراب ها در قرن دوازدهم به جوراب های بلند در اروپا تبدیل شد.

جوراب کیمیا

 

تا قبل از این نوع جوراب ها ، مردمان نسل گذشته از پوست حیوانات برای پوشش پای خود استفاده میکردند تا از آن در مقابل سرما از پاهای خود محافظت کنند. در سال ۱۵۸۹ با ساخت ماشین بافندگی تحولی بزرگ در زمینه جوراب ها بوجود آمد.

جوراب

رعایت موارد در هنگام جوراب پوشیدن

اولین مورد در پوشیدن جوراب این است جوراب به با لباس های شما ست باشد اما اگر میخواهید متفاوت باشید و نگاه هارا به خود جلب کنید میتوانید از جوراب های رنگی و یا طرح دار خاص استفاده کنید. همچنین میتوانید جوراب خود را با کفش و یا کروات یا پاپیون خود ست کنید.

بعضی ها اعتقاد دارند که جوراب فقد در زیر شلوارهای بلند است و تاثیری در لباس پوشیدن ندارد در حالی که اینگونه نیست و بسیاری افراد با پوشیدن شلوار های کوتاه با پوشیدن انواع جوراب کوتاه و یا بلند لباس های خود را ست میکنند.

شما باید نکته ای را توجه داشته باشید زیرا با توجه مدل های متفاوتی که امروز وجود دارد برای مثال جوراب ورزشی را با لباس های رسمی و کت شلوار نپوشید یا یک جوراب نازک برای ورزش کردن مناسب نیست.

همیشه از جوراب های متناسب پای خود استفاده کنید زیرا جوراب های تنگ و سایز هایی که برای شما کوچک هستند ممکن است پای شما را در کفش آزرده کنند و جریان خون در پای شما دچار مشکل شود.

انواع جوراب

 

 

1-جوراب‌های مردانه‌ی معمولی

این نوع جوراب‌ها برای پوشیدن در بسیاری از مکان ها که شما باید یک لباس رسمی یا یک لباس غیر رسمی بپوشید ساخته شده‌اند. این جوراب‌ها معمولا رنگ هایی خنثی دارند و رنگ های تیره دارند و اگر دارای طرحی باشند، معمولا طرح آرجیل به معنای لوزی شکل دارند. مثلا اگر شما جوراب به رنگ روشن پای خود کنید، باید آنها را با یک لباس به رنگ روشن بپوشید.

۲. جوراب‌های ورزشی

جوراب هایی تولید شده اند که برای استفاده در باشگاه ، پیاده روی ، ورزش کردن و … کاربرد دارند.

 این جوراب ها در دو مدل کوتاه و بلند وجود دارد و طراحی آن به گونه ای است که عرق را جذب کرده و یا برعکس گرما را حفظ میکند و همچنین باعث افزایش راحتی می شود.

۳. جوراب‌های محافظ

این مدل جوراب ها برای همه افراد کاربرد ندارد و برای استفاده روز مره تولید نیست. این جوراب ها برای کوهنوردان، شنا گران، افراد نظامی تولید میشود و به آنها کمک میکند تا هرکدام در شرایط خاص خود آسیب کمتری ببینند.

جوراب کیمیا

جوراب

رنگ جوراب و طرح آن

وقتی صحبت از رنگ می‌شود، معمولا سه نوع جوراب وجود دارد:

۱. رنگ های خنثی

این نوع جوراب ها برای مکان های رسمی هستند. اگر فکر میکنید باید ظاهر خوبی در این مکان ها داشته باشید بهتر است جوراب هایتان را با شلوارتان ست کنید ، نه با کراوات، شال گردن و… مورد دیگری که باید به آن اهمیت دهید، یکی کردن بافت هاست. شلوار های رنگی با جوراب های رنگی قشنگ هستند، در حالیکه یک کت و شلوار پشمی به جوراب رنگی نمی‌آید.

از جوراب های خنثی برای لباس های غیر رسمی نیز میشود استفاده کرد. زمانی که شما یک لباس غیر رسمی میپوشید می توانید جوراب هایتان را با نیم تنه بالای خود ست کنید. از جوراب های سفید در هنگام فعالیت های  فیزیکی استفاده کنید.

جوراب کیمیا

 

جوراب

2. جوراب یکرنگ

امروزه پوشیدن لباس های رنگی توسط مردان جدید است و ما نیز این مورد را امری جدید و بروز میدانیم، ما نیز از مدل را دوس داریم و بر این باوریم که پوشیدن یکبار آن موردی ندارد. جوراب های یکرنگ و یا همان تک رنگ به رنگ های گچی و یا غیر گچی است و این مدل ها جزء دسته خنثی به حساب نمی آیند.

البته سرگرم کننده است که گاهی اوقات این کار را انجام دهید، اما آنها باید مکمل چیزی باشند که شما می‌پوشید.

اگر ما به استایل افراد توجه کنید در واقع جوراب ها قسمت اصلی لباس نیستند اما اهمیت دادن به این موضوع جالب و سرگرم کننده است.

شما میتوایند برای خرید انواع جوراب در مدل های مختلف با کلیک بروی لینک مقابل از صفحه فروشگاهی ما دیدن فرمایید.

جوراب کیمیا
× پشتیبانی