Skip to content

نکاتی جالب درباره جوراب

مقاله جوراب
فهرست مقالات
نکاتی جالب درباره جورابحجر

۱.اولین نوع جوراب‌ها در جهان

پیدایش نخستین جوراب‌ها برمی گردد به یونان باستان. مردان کارگر و برده‌ها در دوران یونان و مصر باستان جوراب‌های بلند می‌پوشیدند و زنان رومی در خانه‌های خود نوعی جوراب ساق کوتاه به پا می‌کردند.

۲. پیدا کردن قدیمی ترین جوراب

قدیمی ترین جوراب پیدا شده که از دوران قدیم سالم مانده است مربوط به سال ۲۵۰ تا ۴۲۰ بعد از میلاد مسیح و کنار رود نیل در مصر است.

۳. اولین جوراب های جهان از چه جنسی بودند؟

 

نکاتی جالب درباره جوراب

یونانی ها اولین نوع جوراب های خود را با موی حیوانات میپوشدند و این جوراب ها از پای آنها در برابر سرما محافظت میکردند. شانس آوردیم که در دنیای امروزی زندگی میکنیم و انواع جوراب ها را در اختیار داریم !

۴. جوراب لاکچری

در قرن یازدهم میلادی جوراب ها به یک کالای فشن و مد روز تبدیل شدند و قشرهای پر در آمد و به طور خودمانی پولدار ها میتوانستند جوراب داشته باشند و لاکچری های زمانه خود بودند!

۵. نخستین پیدایش جوراب در ایران

شاید برایتان جالب باشد که اولین جورابی با ایرانیان با آن آشنا شدند زمان ناصر الدین شاه که در حال سفر به انگلستان بود، در قالب یک سوغاتی از جانب همسران شاه به ایران وارد شد و با گذشت زمان گسترش یافت و به دیگر طبقات کشور رسید.

۶. بزرگ‌ترین جوراب جهان 

بلندترین جوراب دنیا مربوط کشور ایتالیا است که بیشتر از ۵۰ متر طول دارد و همزمان به مناسبت عید کلیسای کاتولیک ها در شهر پیتربوی به نمایش گزاشته شد. اما با گذشت زمان رکورد بزرگ ترین جوراب دنیا به کشور ایالات متحده آمریکا رسید.

یک شرکت آمریکایی جورابی به طول ۹۳٫۹ متر (۳۲ فوت در هفت) و ۶۸٫۶ (۲۲فوت در شش) ساخته است.

بر اساس رکورد ثبت شده رسمی جهانی گینس، در این جوراب حدود ۱۸۳‌متر (حدود ۶۰۰ فوت) مواد پنبه و همچنین نزدیک به ۸۰۲٫۱۲ متر (۴۲ هزار فوت) از نخ پنبه استفاده و با چرخ خیاطی صنعتی دوخت آن به پایان رسید.

محکم‌ترین جوراب ساخته شده جهان

نکاتی جالب درباره جوراب
جوراب ضخیم
جوراب ضخیم

یک شرکت سوئیسی جورابی بزرگ را برای اولین طراحی کرد که این جوراب بسیار زمخت و زبر است.

نام این جوراب protection sock است. کاربرد این جوراب برای فعالیت هایی مثل صخره نوردی ، دویدن ، و ورزش های آبی است. این جوراب به قدری محکم است که با پوشیدن آن دیگر نیازی به استفاده از کفش نیست. این جوراب شبیه به دستکش وارد انگشتان پای شما میشود.

محکم بودن این جوراب به قدری است که دیگر آسیبی به شما در برابر اشیای تیز و … نمیزند.

ما در این مقاله قصد داشتیم نکاتی جالب در اختیار شما قرار دهیم. امید واریم لذت برده باشید.

همچنین میتوانید از مقاله همه چیز درباره جوراب ما نیز بهره کامل را ببرید

× پشتیبانی