Skip to content

هر آنچه در مورد انواع شورت زنانه باید بدانیم!

فهرست مقالات

لباس زیر، مخصوصا شورت، بخش مهمی از کمد لباس هر بانویی را در بر می گیرد. اگر به بازار سر بزنید انواع متنوع و متفاوتی از جنس ها و مدل ها و دوختهای مختلف می بینید. در این مقاله سعی داریم در مورد انواع شورت زنانه  از نظر جنس، مدل، واز نظر دوخت، ویژگیها و فواید آن صحبت کنیم.

شورت فانتزی زنانه
شورت فانتزی زنانه

 

انواع شورت زنانه از نظر جنس

 

شورت زنانه گیاهی:

این شورت از الیاف گیاه بامبو تهیه می شود. الیاف گیاه بامبو بسیار نرم و لطیف هستند و اصلا پوست را تحریک نمی کنند. تنها عیب این الیاف جذب ناکافی رطوبت است. که راه حل آن هم تعویض زود به زود لباس زیر است.

شورت زنانه نخی(cotton):

این شورت زنانه از جنس نخ و پنبه تهیه می شود و برای استفاده روزمره فوق العاده هستند. این مدل شورت ضد حساسیت میباشد بنابراین برای آن دسته از افرادی که پوست حساسی دارند مناسب است.

شورت زنانه مدال (modal):

این دسته از شورتهای زنانه از الیاف چوب درخت راش تهیه می شوند.ریون اصطلاحا به الیافی گفته می شود که از پالپ چوب تهیه شده اند. الیاف مدال میتوانند به تنهایی استفاده شوند یا با الیاف پنبه یا اپندکس ترکیب شوند. الیاف مدال نرمی و لطافت شورتهای گیاهی را دارند و در کنار آن از مزیت جذب مناسب رطوبت هم برخوردارند.

دیگر الیافی که در تهیه شورت زنانه بکار می روند ترکیبی می باشند، ترکیب اسپندکس و پنبه یا ترکیب لاتکس و مدال.

انواع شورت زنانه بر اساس نوع پارچه:

 

شورت پنبه:

این شورت زنانه بسیار محبوب هستند و هوا در این پارچه ها به خوبی در جریان است.برای استفاده روزمره مناسبند.

شورت نخ پنبه

شورت توری:

پارچه های توری برای شورت های زنانه جذاب و فانتزی استفاده می شوند.این شورت ها سبک، بدن نما و تحریک کننده می باشند.

شورت فانتزی توری

شورت ساتن: 

این پارچه ها صافو براق و لوکس هستند.

شورت ابریشم:

از این پارچه برای شورت زنانه فانتزی و جذاب استفاده می شود.این جنس پارچه احساس راحتی و سبکی به شما می دهد.

شورت ژرسه:

پارچه ژذرسه ترکیبی از پلی استر و نایلون است. این پارچه ضد آب است و برای استفاده در استخر، ساحل و یا بعنوان بیکینی بسیار مناسب است.

انواع شورت زنانه بر اساس مدل:

 

1. شورت معمولی یا کلاسیک(Briefs):

این مدل از قدیمی ترین و پرکاربرد ترین مدل های شورت زنانه است. دارای برشهای راحت و همه پسند هستند که در تولید شورتهای مدرن و جدید هم هنوز بکار می روند.

شورت زنانه مناسب

۲. شورت گنی(Control Briefs):

این مدل شورت زنانه تا بالای شکم را می پوشاند. با توجه به جنس الیاف و میزان کشسانی میتوانند نقش گرمایشی و حمایتی داشته باشند. در روزهای پریودی یا روزهای پس از زایمان یا همچنین در هنگام درد کلیه برای استفاده گزینه مناسبی هستند.

شورت رنگ بندی های گنی

۳. شورت پادار(Boy shorts):

قسمت میانی این شورت ها مستطیلی شکل است و شورت پسرانه را در ذهن تداعی میکند.این شورت زنانه نسبت به دیگر مدل ها پوشش وسیعتری ایجاد می کند.

شورت پادار

۴. شورت هیپستر(Hipster):

این مدل از ترکیب مدل بیکینی و شورت های پسرانه ایجاد می شوند.علی رقم کوتاه بودن فاق پوشش خوبی ایجاد می کنند. کش شورت روی باسن و زیر ناف قرار می گیرد.

 

5. شورت بکلس(Back-less):

در این مدل شورت زنانه در ناحیه زیر کمر و پشت که روی آن می نشیند پارچه ندارد. شورت های زیر در دسته شورت بکلس قرار می گیرد:

شورت لامبادا

 

شورت تانگ یا لامبادا(Thongs):

مهمترین ویژگی این شورت ها حداقل پوشش در ناحیه پشتی است. شورت زنانه لامبادا از انواع شورت های فانتزی و تحریک کننده محسوب می شوند.در این مدل بندی دور تا دور کمر را فرا میگیرد و قسمت پشتی هم عرض کوتاهی دارد. این شورت زنانه جذاب و چشم نواز هستند و در روابط عاطفی گزینه خوبی محسوب می شوند.

شورت لامبادا زنانه

 شورت فاق باز:

این مدل شورت زنانه در ناحیه میانی باز بوده و راحتی و تنوع بیشتری در روابط جنسی ایجاد میکند. خاص و جذابند و مورد استفاده مقطعی دارند.

شورت بریزیلی:

این شورت زنانه ترکیب شورت لامبادا و هیستر است.

شورت تمام تور

۶.شورت سی استرینگ(C-string):

این مدل شورت زنانه نسل جدید شورت های فانتزی هستند. در ساختار آنها از بخشی فلزی و انعطاف پذیر استفاده می شود تا شورت بدون بند بتواند در میان پاها نگه داشته شود.

شورت سی استرینگ

۷. شورت لیزری:

این شورت ها بدون درز و بدون دوخت و بدون لبه هستند. مناسب برای افرادی است که دوست ندارند خط دوخت شورتشان هنگام لباس پوشیدن مشخص باشد. و بیشتر مناسب لباس های مجلسی است.

شورت لامبادا زنانه لیزری
شورت لامبادا زنانه لیزری
8. شورت پروتز دار و حجم دهنده(Butt Booster):

این شورت ها برای حجم دادن به باسن کارایی دارند.

شورت باسن دار

۹. شورت فرم دهنده (Butt Lifter Pants):

این مدل شورت زنانه به دلیل استفاده از مواد کشسان در ترکیب آنها، اندام تحتانی را بالا میکشند و ظاهر فیتنس تری به فرد می دهد.

 

شورت باسن دار زنانه

 

× پشتیبانی